Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 5 common:people_all_forms

Аналіз роботи Великокобелячківської ЗОШ І-ІІІ ступенів за 2021-2022 н.р.

Date: 2 травня 2023 о 10:22

Аналіз роботи закладу освіти за 2021-2022 н.р.

Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України,    постановами Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2021-2022 н.р., була спрямована за стратегічними напрямками роботи.

Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1.Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб

 3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активної     школи. Матеріально-технічне забезпечення.

Кількісний склад працівників закладу освіти

Педагогічних працівників – 14

Працівники закладу – 6

У закладі навчалося 44  учнів на кінець навчального року.

Кількість класів:  6. Середня наповнюваність класів становить 7,5  учнів.

Працювало 14 учителів, із них:

4- мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

0 – «спеціаліст першої категорії»;

6 – «спеціаліст другої категорії»;

3 – «спеціаліст»;

1 вчителі – педагогічне звання«Старший учитель»,

У закладі працювало 6 осіб обслуговуючого персоналу.

В 2021-2022 н.р. школа освіта постала перед новими викликами: пандемія коронавірусу та війна. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної. 2 семестр (з 24 лютого по 03 червня) навчалися дистанційно.

1.Освітнє середовище. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Кодексу безпечної і дружньої для дитини школи;

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;

- вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно розробленого Положення;

- облаштовано медичний кабінет, забезпечено необхідний перелік медичних засобів;

- організовано щомісячні практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів і вчителів, тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;

- створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2020-2024 рр.;

- посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;

- максимально використовується наявна спортивну базу школи, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності. Продовжено роботу в проекті «Школа здоровя»;

- введено з початку навчального 2021-2022 року в організацію харчування істотні зміни – оновити меню за вимогами здорового харчування;

- виховну роботу організовували відповідно програми «Цінності НУШ».

В закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовуються ігрові куточки в шкільному подвір’ї, в коридорі. Виконано мотивуючі сюжети на асфальті шкільного двору, в класних кімнатах, коридорі. Виготовлено вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху для дотримання дистанції  під час карантину. Придбано світильники для актового залу.

Встановлено електросушилки для рук. Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактним термометром. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі (36 світильників). Облаштовано рукомийники при вході у шкільну їдальню.

Медична сестра(за згодою) здійснює медичне обслуговування учнів та вихованців, медико-педагогічний контроль за уроками фізкультури. Щомісяця проводились тренінги для учасників освітнього процесу з надання долікарської допомоги.

Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час адаптивного карантину.

Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Проведено 3 об’єктові тренування, дії учасників під час надзвичайної ситуації. Відповідно вимог забезпечено архітектурну доступність до школи, побудовано пандус.

Виготовлено стенд «Безпечна школа». В учительській розміщено алгоритм дій педпрацівника в разі нещасного випадку.

Меню в їдальні затверджується директором (Перспективне меню затверджене Держпродспоживслужбою). Проводиться регулярний моніторинг асортименту шкільного меню. Проведено анкетування учасників освітнього процесу щодо якості харчування – 90% задоволені асортиментом і смаковими якостями. Учнями школи виготовлено інформаційні матеріали про здорове харчування в їдальні.

Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Проведено опитування «Безпечний інтернет». Памятки для батьків та учнів розміщено в школі, в кабінеті інформатики, на сайті закладу освіти.

Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Розроблено і затверджено План дій на виконання Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента на 2021-2025 рр. Навчально-матеріальна база школи сприяє фізичному розвитку здобувачів освіти: спортивні майданчики та спорт площадки, багатофункціональний спортивний майданчик, ігровий майданчик, спортзал. Під час перерв є можливість займатись тенісом.

Значна увага була приділена екологічній просвіті.

Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища  проекту « «Школа – простір толерантності». Проведене опитування показало, що здобувачі освіти толерантно ставляться один до одного, не зафіксовано випадків булінгу. Розміщено стенди щодо попередження булінгу, які містять інформацію і для батьків, учнів та вчителів.

2. Система оцінювання:

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі (75%) розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (68%). Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

У  закладі використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Критеріії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується формувальне оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Адміністрація закладу освіти здійснює моніторинги шляхом: проведення вхідного контролю знань здобувачів освіти 5-11-х класів (діагностичні контрольні роботи) на початку навчального року з предметів інваріантної складової навчального плану: українська мова, математика за питаннями з відкритою формою відповіді, інші предмети, вхідне тестування; адміністративні контрольні роботи за підсумками освітньої діяльності у семестрах, навчальному році; моніторинги (тестування ) з предметів, які викладають вчителі, що атестуються.

РІВЕНЬ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ:

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності.  Впроваджуватиметься принцип природовідповідності в навчанні. Під час навчання вчителі створюють ситуацію успіху, надають можливість вибору (рівня навчальних завдань, напрямів навчальної діяльності.

Педагоги закладу освіти розробляють індивідуальні освітні траєкторії для здобувачів освіти, які поглиблюватимуть свої знання і уміння з окремих тем, розділів навчального курсу.:

 Застосовується форма навчання з технологіями дистанційного навчання. Значної уваги було приділено вихованню відповідальності за результати навчальної діяльності учнів.

Здобувачі знань та педагогічні працівники діють на засадах академічної  доброчесності. Впроваджено Шкільний кодекс доброчесності, організовано Тижні доброчесності, антикорупційні уроки.

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

 Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, втілює Концепцію нової української школи.

Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий (7-12 балів) рівень знань.

Діаграма Якість знань!!!

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти, а саме:

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

ЗАСІДАНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

В 2022-2023 Н.Р.

            СЕРПЕНЬ

            1.Обрання секретаря педагогічної ради на 2022-2023 н.р.

            2.Підсумки роботи закладу освіти в 2021-2022  н.р. в умовах правового режиму воєнного стану: виклики та реагування.  Стан готовності закладу освіти до організованого початку навчального 2022-2023 н.р. та завдання педагогічного колективу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в 2022-2023 н.р. Організація виховної роботи в 2022-2023 н.р.

            3.Про вибір форми освітнього процесу в 2022-2-23 н.р.

            4.Про затвердження режиму і структури  2022-2023 н.р.                      

            5. .Про схвалення   Стратегії розвитку закладу на 2022-2027 рік

            6  Затвердження  річного плану роботи на 2022-2023 н.р         

            7 . Схвалення освітніх програм на 2022-2023 н.р. 

            8. Організація освітнього процесу відповідно оновлених навчальних програм для 6-9 кл.,(наказ МОН від 03.08.2022р.), навчальних програм для 1-2 та 3 кл. (наказ МОН від12.08.2022 № 743-22).                      

            9. Про оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти початкових класів       

            10. Про затвердження модулів вивчення предмету фізична культура.

            11. Про затвердження модулів вивчення предмету трудове навчання

             12. Психологічна підтримка учасників освітнього процесу під    час війни.

            13. Про затвердження алгоритму дій під час повітряної тривоги

ЖОВТЕНЬ

            1. Ефективна організація дистанційного та змішаного навчання – шлях до якісної освіти. 

      2.Стан роботи щодо: патріотичного виховання, профілактики злочинності та правопорушень, формування здорового способу життя, правова освіта, краєзнавча робота

            3. Про виконання рішень педради        

            ГРУДЕНЬ

            1.Підсумки підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 р.      

            2. Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічними у 2022 р    

            3.Затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 р.

            4.   Вивчення системи роботи учителя початкових класів Лужанської Н.Б.  

            5. Про стан охорони праці в закладі освіти та виконання Комплексних заходів з ОП у 2022 р.        

            СІЧЕНЬ

            1.Про виконання освітніх програм, практичної частини навчальних програм за 1 семестр  2022-2023 н.р.  Про підсумки моніторингу навчальних досягнень здобувачів знань за 1 семестр 2022-2023 н.р.      

            2.Про реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2020-2024 н.р. та виконання річного плану на 2022-20223 н.р     

            3. Про стан викладання предметів художньо-естетичного циклу в закладі освіти    

            4.Стан роботи із зверненнями громадян  

            БЕРЕЗЕНЬ

            1. Портрет сучасного вчителя. Ознайомлення з атестаційними   характеристиками вчителів, які атестуються, членів педради.         

            2. Творчий звіт вчителів, які атестуються:

2.1. Динаміка якісних показників педагогічної діяльності вчителя.

2.2. Електронне портфоліо як засіб оцінювання діяльності вчителя.

2.3. Мій кабінет – моя творча лабораторія.          

            3.Підсумки атестації педагогічних працівників закладу освіти в 2023 р.       

     4.Визнання підвищення кваліфікації педагогічних працівників (які подали клопотання та сертифікати про проходження підвищення кваліфікації).         

ЧЕРВЕНЬ

            1.Звіт директора школи про діяльність.    

            2.Реалізація Стратегії розвитку закладу освіти на 2020-2024 рр. Про  виконання річного плану роботи закладу освіти на 2022-2023 н.р. 

            3.Про виконання плану проведення внутрішніх моніторингів 

            4. Про виконання освітньої програми закладу освіти на 2022-2023 н.р.         

            5.Про переведення учнів на наступний рік навчання. Нагородження учнів Похвальними листами.        

                     

87% батьків і здобувачів знань позитивно оцінюють рівень якості освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи.  З 2020 по 2022 триває друга фаза впровадження НУШ. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ.  Придбано дидактичні матеріали, парти, фліп-чарт, ноутбук, принтер, телевізор. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу  пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. Проект розроблено на 2020-2024 рр. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через протиепідемічні обмеження. В умовах воєнного часу дистанційне навчання стало найбільш безпечним способом організації навчання.  Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань. В період з 24 лютого до закінчення навчального року більша частина учнів знаходила можливості бути на зв’язку з учителем, бути присутнім на уроках. Нажаль близько 25% учнів 5-8 класів через відсутність належного зв’язку, відсутності сучасних телефонів, ноутбуків не мали змоги відвідувати заняття. Проте за великого бажання батьків можна було знайти можливості для відвідування уроків.

ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВ ШКОЛИ ДО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ:!!!

Інтелектуальний чи творчий проект

ПІ учня

Результат

Протягом 2021-2022 рр. педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемо «Виховання всебічний розвиток , соціалізація учасників навчального процесу   шляхом мовленнєвої компетентності».

Педагогічні працівники удосконалювали свою цифрову грамотність, досягли 100% володіння ІКТ для проведення дистанційного навчання.

Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

Педагогічні працівники розробляють календарно-тематичне планування на засадах компетентнісного підходу, розробляють завдання на виявлення компетенцій, оцінюють набуті компетенції, здійснюють особисто-орієнтований підхід в навчальній діяльності, що ґрунтується на партнерських відносинах учасників освітнього процесу.100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації.

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту, груп у соціальних мережах. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником. Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.

Аналіз методичної роботи

У 2021/2022 навчальному році методична робота у навчальному закладі забезпечувалася згідно з вимогами Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, управлінська діяльність в закладі спрямовувалась на створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності, реалізацію нормативно-правових документів, надання інформаційно-консультативної та практичної допомоги педагогічним працівникам із питань упровадження оновлених навчальних програм, Державних стандартів освіти.

Місія методичної роботи у 2021/2022 навчальному році полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (особистісного професійного розвитку). Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя. 

Враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу ліцею, було визначено структуру методичної роботи. Вона реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічна рада; методична рада; предметні об’єднання вчителів; психолого-педагогічний семінар; нетрадиційні форми методичної роботи; проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня здобувачів освіти; робота з обдарованими дітьми.

Методична робота в школі спрямована на реалізацію методичної проблеми закладу Виховання, всебічний розвиток і соціалізація учасників навчального процесу шляхом формування мовленнєвої компетентності».

У ході роботи над проблемою, вирішувалися такі завдання:

  1. Освітній процес спрямувати на підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів шляхом посилення індивідуалізації та диференціації освітньої діяльності, свідомого вмотивованого ставлення до навчання кожного учня, роботу з обдарованими дітьми ( в тому числі дистанційно);
  2. Працювати в напрямку забезпечення наступності між початковою, основною та старшою школою, враховуючи психологічні особливості та рівень пізнавальної діяльності учнів різних вікових груп, враховуючи вимоги Державних стандартів початкової і базової та повної загальної середньої освіти;
  3. Створити належні умови для поступової адаптації учнів 1-3-х класів до навчання у школі І ступеню (НУШ), учнів 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеню;
  4. Вдосконалювати організаційно-методичну роботу з підготовки та участі  випускників 2022 року в ДПА спрямувавши її на високий результат;
  5. Працювати в напрямку підвищення рівня професійної майстерності та мобільності педагогічних працівників в умовах неперервної освіти;
  6. Продовжити вивчення та узагальнення ефективного досвіду роботи вчителів, організувати роботу педагогів в рамках методичних студій;
  7. Сприяти втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, оволодівати інструментами дистанційного навчання;
  8. Продовжити роботу з моніторингу якості освіти, що сприяє результативності роботи педколективу.

У школі також діяли методичні об’єднання: 

  1. Учителів предметів гуманітарно-естетичного циклу (керівник Огир А.М.)
  2. Учителів предметів природничо-математичного циклу (керівник Карась Н.В.)

      3.Учителів початкових класів (керівник Лимар С.В.)

      4. Класних керівників (керівник Кулікова О.І.)

Засідання методичних об’єднань були сплановані та проведені згідно плану роботи закладу, під час яких обговорювалися питання психолого-педагогічного, методичного спрямування та використання інтегрованих технологій у освітньому процесі. Слід відмітити, що все заплановане у рамках методичного об’єднання було виконано. 

Протягом 2021/2022 навчального року належна увага з боку адміністрації приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Відповідно до листа Міністерства освіти та науки України № 1/9-141 від 04 березня 2020 року «Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» педагогічні працівники мають підвищувати свою кваліфікацію щорічно. Тому у 2021-2022 році курси підвищення кваліфікації пройшли всі педагогічні працівники закладу освіти, а також було складено Річний план проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

З метою використання права вчителя на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання.  

     У графік атестації 2021/2022 навчального року були включені 3 педагоги різних фахів. Серед них учителі: математики – 1, англійської мови – 1, та вчителя історії – 1. Під час засідання атестаційної комісії було заслухано звіти вчителів, що атестуються, розглянуто і дано оцінку їх методичним портфоліо. Таким чином успішно атестувалося 3 педагогів.

Слід відзначити роботу педагогічного колективу в умовах дистанційного навчання. Адміністрація та вчителі обрали платформи, з якими зручно і якісно проводити дистанційне навчання:

– спілкування в групах у Viber для учнів 1-9 класів;

  • Використання Google Classrum для виконання завдань та оцінювання;

– проведення он-лайн уроків за допомогою сервісу ZOOM, Skype відповідно до розкладу.

Зв'язок з учнями та їх батьками забезпечено на 100%. Адміністрація постійно контролює роботу всіх учасників освітнього, періодичність розміщення навчальних матеріалів, обсяг та зміст завдань, їх якість та об’єктивність оцінювання.

З лютого 2022 року в закладі з 1 по 9 класи організовано проведення он-лайн уроків за допомогою сервісу ZOOM, Skype відповідно до розкладу (включаючи години спілкування, які проводять класні керівники).

         В цьому році у зв’язку з введенням воєнних дій на території нашої держави було неможливо провести конкурси.

У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика учені взяли участь лише в шкільному етапі. У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка учні 5-9 класів також мають призові місця: Васюта В. (6 клас) – ІІІ місце, Мінько З. (7 клас) – ІІ місце (вчитель Кулікова О.І., Огир А.М.).

Показником діяльності школи є робота педагогічного колективу з обдарованими дітьми. Учні закладу протягом навчального року залучалися до участі в предметних олімпіадах. У зв’язку з карантинними обмеженнями обдаровані учні ліцею брали участь лише в олімпіадах:

1) з української мови та літератури – ІІІ місце Ященко В., учениця 8 класу, (вчитель Кулікова О.І.),

2) з біології – ІІ місце Гавриш А., учениця 8 класу (вчитель Карась Н.В.), ІІІ місце Янковська А., учениця 9 класу (вчитель Карась Н.В.),

У 2021/2022 навчальному році в школі навчалось 46 учнів.  За критеріями 12 - бальної системи оцінювалося 26 учні, які мають такий результат:

високий рівень – 3 учня;

достатній рівень – 15 учнів;

середній рівень – 8 учнів;

початковий рівень – 0;

кількість учнів, які оцінюються формувально та рівнево –18 учнів.

Можна зробити висновок, що рівень навчальних досягнень учнів за рік, в порівнянні з попереднім навчальним роком трохи знизився.

Рівень навчальних досягнень майже однаковий у всіх класах, найгірші результати в учнів 9 класу (класний керівник Кулікова О.І.), найкращі показники в учнів 5-6 класів (класні керівники Манько І.С., Бистрицька Т.В.).

Однією із провідних форм методичної роботи школи є методична рада, яка досліджує і розв’язує питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів. При визначенні змісту роботи методичної ради ми обираємо ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості освітнього процесу. 

Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцеї дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. 

На жаль, вчителі закладу не брали участі у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року», що в перспективі залишається питанням, над яким необхідно працювати.

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу.

План заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2021/2022 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

  • потрібно працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи;
  •  усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів, зобов’язувати всіх вчителів використовувати ІКТ в освітньому процесі;
  •  систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами;
  • посилити роботу з виявлення обдарованих дітей, якісно здійснювати підготовку учнів до олімпіад;
  •  працювати над підвищенням якості початкової, базової загальної освіти учнів, формуванням у них уміння самостійно здобувати знання, творчо застосовувати їх на практиці;
  • брати участь у фахових конкурсах, презентувати педагогічну майстерність;
  • працювати над створенням електронних портфоліо, методичних кейсів;
  • удосконалювати роботу в умовах дистанційного навчання.

На підставі зазначеного, керуючись завданнями, які стоять перед педагогічним колективом на наступний навчальний рік, та з метою підвищення ефективності методичної роботи

Аналіз роботи бібліотеки за 2021/2022 навчальний рік

Виконуючи триєдину функцію (інформаційну, просвітницьку і духовну), бібліотека школи проводила певну роботу.

Навчальний процес був забезпечений підручниками на 100 %, програмною літературою та методичними матеріалами.

Згідно з програмами учні 1-9 класів одержали комплекти підручників.

Методичну допомогу вчителі одержують, використовуючи навчальну, художню, методичну літературу.

Крім підручників, бібліотека забезпечує учнів програмною літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів.

На допомогу вчителеві, учням для формування ключових компетентностей бібліотека використовує різноманітні форми: літературні огляди, бібліотечні уроки, виставки, консультації.

З цією метою у бібліотеці оформлені тематичні художньо-ілюстративні виставки.

Виставки:

v «Улюблені письменники»

v «Бібліотечні друзі»

v «З любов’ю до людей»

v «День Миру»

v «Всеукраїнський день бібліотек»

v «День козацтва»

v «День української мови та писемності»

v «День пам'яті жертв голодомору»

v «16 днів проти насилля»

v «День пам'яті жертв голокосту»

v «Наш Кобзар»

v «День Соборності України»

v «День пам'яті Героїв Крут»

v «День Героїв Небесної Сотні»

v «День вищиванки»

v «День захисту дітей»

Постійно бібліотека проводить екскурсії для учнів початкової школи. Бере участь у проведенні тематичних тижнів

У читальному куточку традиційно проводяться бесіди: «Як виникла книжка»; «Про бібліотечні правила», «Як книжка прийшла до нас», «Шануй і бережи книгу», «Україна – моя Батьківщина», «Державні та народні символи України», «Твій шкільний підручник», «Здоров’я – найцінніший скарб».

У жовтні до місячника шкільних бібліотек були проведені бібліотечні виставки: «Бібліотека – духовна скарбниця людства» .

До Міжнародного дня рідної мови, Дня української мови та письменності, Дня слов’янської письменності та культури у бібліотеці були проведені тематичні виставки: «Наша мова – солов’їна», «Книга – набуток людської цивілізації».

Цікаво проходять подорожі «Твій друг - книга», тематичні огляди літератури,  обговорення прочитаного.

Виставки «Мій рідний край, моя земля» проводяться інформаційні хвилинки – «Державні символи України», «Акт проголошення незалежності УкраїниТрадиційно до Дня книги проводяться рейди-перевірки стану підручників по класах, заходи щодо збереження та шанобливого ставлення до книги, залучення учнів до книги як джерела знань.

Бібліотека систематично веде роботу з оформлення картотек, тематичних папок, документації, пов’язаної з інвентаризацією, списанням застарілої літератури, оформленням періодичних видань, одержанням підручників, видачі та збиранням їх в кінці навчального року.

Пропозиції:

1. Продовжити акцію «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

2. Створити цільовий фонд для придбання української літератури, літератури для учнів 1-4 класів.

3. Продовжити роботу «постів бережливих» по всіх класах.

ВИСНОВОК

Сьогодні шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи, призначення якого не тільки збирати і зберігати, але й виробляти та поширювати інформацію. Інформаційна функція бібліотеки набуває сьогодні нового аспекту, оскільки не тільки сама бібліотека перетворюється на сучасне інформаційне середовище, але й допомагає стати таким і навчальному в цілому для ефективного досягнення загальної мети – всебічного розвитку дитини як особистості та її адаптації в соціумі шляхом інтенсивного інформаційного насичення. У зв’язку з цим цілком зрозумілим є той факт, що шкільна бібліотека повинна йти в руслі тих змін, що відбуваються в країні, плекати новий образ бібліотеки, допомагати користувачам творити новий світ.

Намагаюся перетворити шкільну бібліотеку в дійсно інформаційний, культурний, освітній центр, де б учні, вчителі мали можливість підвищити свій культурний рівень, поглибити і розширити знання.

 ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2022-2023 Н.Р.:

Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

1.ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:

Порушити клопотання перед засновником про:

- обробку деревяних конструкцій горища вогнезахисним розчином;

- встановлення вікон у корпусі №4

- монтаж в дошкільній групі, спортивній залі захисних решіток на батареях;

- проведення заміни освітлювальних приладів;

- організацію питного режиму у закладі освіти (кулери);

- виділення коштів на поповнення навчально- матеріальної бази кабінета фізики відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів, затвердженого наказом МОН України від 29.04.2020 № 574.

- виділення коштів на оновлення компютерної техніки для кабінету інформатики з технічними характеристиками, що відповідають потребам освітньої програми; встановлення контент-фільтрів, антивірусних програм на шкільні компютери для безпечного доступу до мережі Інтернет

2. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:

1. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

5. Впровадження формувального оцінювання в 6 -9 класах

6.Розвивати критичне мислення учнів.

7. Урізноманітнювати  форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі

8.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:

- активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;

- наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

- зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;

- можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;

 - заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;

- надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

9.Для розвитку навичок навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання; планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання; надавати завдання на рефлексію власної діяльності

3.ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, акцентувати увагу на

Повагу гідності, прав і свобод людини.

Морально-етичне виховання.

Повага до культурної багатоманітності.

Визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права.

Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.

Розвиток навичок критичного мислення.

Розвиток навичок співпраці та командної роботи.

Формування здорового та екологічного способу життя.

 Статеве виховання та виховання гендерної рівності та інші аспекти.

3.2. Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:

 - відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

 - обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

-  підхід до дитини як до особистості;

- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;

- урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

- забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;

- забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.

3.3.З метою реалізації ефективного особистісно орієнтованого навчання здійснювати:

- інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;

- розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;

- розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;

-  удосконалення критеріїв оцінювання, які мотивують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власного бачення

3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

 3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

3. 6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

 3.7. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

3.8. Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

3.9. Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скомпільованою інформацією з інших джерел.

3.10. Застосовувати компетентнісний підхід у навчанні. Звести до мінімуму завдання на перевірку знань. Використовувати відкриті питання, щоб перевірити рівень володіння навичками, а не знаннями.

3.11.Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою (3 рік): «Розвиток професійних компетентностей педагога як головний чинник підвищення якості освіти», забезпечити відповідність професійних компетентностей вчителів Професійному стандарту вчителя;

3.12.Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня);

3.13.Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання;

3.14. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;

3.15.Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;

3.16. Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

3.17. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;

3.18. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

4. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:

4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 р.

4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

4.3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

4.4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

4.5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

Comments:
Only authorized users can leave comments.